Home / Actueel / CJG slaat de handen ineen voor kwetsbare zwangeren

CJG slaat de handen ineen voor kwetsbare zwangeren

NIeuwsbericht CJG slaat de handen ineen voor kwetsbare zwangeren
10 oktober 2020

Ongeveer 2 op de 10 zwangere vrouwen en kraamvrouwen heeft bijvoorbeeld last van depressies, paniekaanvallen en sociale angststoornissen. Ook problemen met alcohol- of drugsmisbruik of moeilijke sociale omstandigheden zijn van invloed tijdens of na de zwangerschap.

Samen staan we sterk

Daarom werkt het CJG samen met Jeugd Gezondheids Zorg (JGZ), Verloskundig Centrum Raak en Verloskundigenpraktijk De Moriaen voor een goede zorg voor de kwetsbare zwangere vrouw. En voor haar omgeving en de partner die vragen hebben over het krijgen van de nieuwe gezinssituatie.

We bereiken deze doelgroep door een goede afstemming met verschillende zorgaanbieders en samenwerkingspartners in en uit de regio. En we zijn goed zichtbaar en bereikbaar als daar behoefte aan is. We leren van elkaar en gebruiken methodes die al goed werken.

Denk in mogelijkheden

De inzet van hulp en ondersteuning is breed. Denk aan vragen over de zwangerschap en zorgen over de opvoeding. Maar ook het regelen van een babyuitzet, de anticonceptiepil, veilige woonomgeving of het inzetten van preventieve hulp. We denken vanuit mogelijkheden en willen zoveel mogelijk ondersteunen als daar behoeften aan is. Vanuit gemeente Drimmelen loopt hiervoor ook het project ‘Kwetsbare Zwangeren’.

Heb je zelf vragen of werk je met deze doelgroep en heb je een zorg? Neem contact met ons op via 0162-690120.

Deel op:

Ander nieuws

Nieuws over de Nationale Ouderavond NIX18

NIX18 Nationale ouderavond

Niet drinken onder de 18. Dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Voor...
Nieuws over bijeenkomst Moedige Moeders Drimmelen

SAVE THE DATE: Help mijn kind is verslaafd?! Wie helpt mij?

Op zaterdag 28 oktober 2023 organiseert Moedige Moeders van 9.30 tot 13.00...
Nieuwsbericht G-Team Madese Boys

G-Voetbal bij Madese Boys gaat van start

In april informeerden we je dat Madese Boys een G-team wilde starten....
Nieuws over de Week van de opvoeding 2023

Thema Week van de opvoeding bekend

In 2023 organiseert het Nederlands Jeugdinstituut van 2 tot en met 8...
1 2 3 17